072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

איך מתנהל תהליך גישור גירושין?

כאשר הנישואין עולים על שרטון ומחלחלת ההבנה כי פרידה ופירוק התא המשפחתי, משתלטים חששות רבים על בני הזוג. הכעסים והתסכולים מקשים על ראיית האחר, ומצבים בהם כל צד רואה את עצמו וצרכיו בלבד, ואפילו תוך כדי רצון להעניש את האחר, הן בתקשורת עם הילדים והן בתביעות כספיות מנופחות, אינם נדירים למרבה הצער.

השנה נכנס לתוקף חוק הגישור הקובע כי על כל זוג המבקש לפרק את הקשר, נדרש להליך של גישור גירושין , בו יקבלו שני בני הזוג מידע מלא ושקוף על זכויותיהם, ותינתן להם ההזדמנות באמצעות הובלתו ותיווכו של מגשר מקצועי, לשטוח את רצונותיהם ותביעותיהם ולדון עליהם עד למציאת המכנה המשותף. החשיבות של הגעה להסכם גירושין הוגן לשני הצדדים, המושג בהסכמה ובהבנה, מתבטאת הן בחיסכון בכספים שנשפכים אל עורכי דין, מומחים למיניהם, חוקרים פרטיים ועוד בעלי אינטרסים הנהנים מהמשבר, ובעיקר בשלמות בריאותם הנפשית של הילדים, שאינם אשמים בהתפוגגותה של האהבה בין הוריהם, ועדיין זקוקים לשני הורים מתפקדים, מאושרים שאינם מלאי כעסים ותסכול.

גישור לגירושין ידון בשלושה פרמטרים עליהם יש לתת את הדעת ולהתייחס בפירוק המשפחה:

חלוקת הרכוש, משמורת הילדים ומזונות הילדים. מדובר אמנם בשלושה פרמטרים נפרדים, אולם הם קשורים בקשר ישיר זה לזה. ויתור האב על חלקו בדירת המגורים על מנת לאפשר לאם ולילדיו להוסיף ולהתגורר בה, יפתור אותו מתשלומי מדור ובחלק מהמקרים יזכה להקלה במזונות, ומשמורת ילדים משותפת תגרום לחישוב שונה לחלוטין של המזונות, מתוך ההבנה כי אם הילדים נמצאים באופן שווה בין בני הזוג אין מחויב מציאות כי צד אחד יממן את השני.

עורך הדין אילן הראל הוא עורך דין מנוסה בתחום דיני משפחה בכלל וגירושין בפרט, אשר מציע שירותי גישור ברגישות ומקצועיות, במטרה להביא את המחלוקת לקצה במהירות ולשביעות רצון כל הצדדים.

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

שם (חובה):

נייד:

דוא”ל (חובה):

הודעה:

יצירת קשר מידית