072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

הסכם ממון לפני נישואין

בני זוג העומדים להינשא, ידועים בציבור או נשואים, חותמים בדרך כלל על הסכם ממון שמטרתו להסדיר על עניין הקשור לרכוש וממון בהתאם לדרישותיהם של שני בני הזוג. כתיבת הסכם שכזה חייבת להיעשות בעזרתו של עורך דין מקצועי המיומן בתהליך, ומבין את הרגישות שהתהליך העדין מחייב מצדו. מובן, שהרגישות עליה אנו מדברים אינה קשורה אך ורק לעניינים הכספיים, אלא הרבה מעבר לכך – מדובר בנושאים הקשורים לניהול חיי נישואין תקינים, שכן בין היתר המטרה היא לנסח הסכם שימנע אפשרות למחלוקות עתידיות בין בני הזוג, בהמשך חייהם המשותפים.

מה יכלול בתוכו הסכם ממון?

  • חלוקת הרכוש שנצבר במהלך הנישואין – מהו יחס החלוקה של הרכוש שצברו שני בני הזוג במהלך הנישואין, כיצד יירשם הרכוש במסגרת הסכם ממון. אם בבעלות המשפחה בית עסק, שני בני הזוג יתחלקו בו, אך בצורה כזו שבמידה ולדוגמא אחד מהם לא לקח חלק פעיל בניהולו אלא נשאר לטפל בילדים בבית בעוד השני עומל ימים ולילות על הצלחת העסק – יתחלקו בצורה השווה לתרומתם.
  • סיוע חיצוני – במידה ונעזרו בני הזוג בסיוע כספי מהוריהם ביחס שאינו שווה, ההסכם יגדיר כיצד יתחלק הנכס לשמו ניתן הסיוע.
  • מצב כלכלי לא מאוזן עוד בתחילת דרכם – לדוגמא, אם שני בני הזוג ירשו נכסים או מתנות משותפות בטרם נישואיהם, יגדיר ההסכם את חלקו של כל אחד מהם מבחינת רכוש משותף או בבעלות פרטית.
  • מזונות ומשמורת – ההסכם יגדיר לבני הזוג מהו שיעור המזונות שישולם כמובן בהתחשב בהכנסתם של כל אחד מבני הזוג, ויציין תנאי הסדרי ביקורים ומשמורות המקובלים על שני בני הזוג ברגע חתימת ההסכם.

הראל ושות' – הכתובת שלכם להסכמי ממון 

חשוב שתבינו, הסכמי הממון מטרתם היא לחזק ולבסס את הקשר בין בני זוג, ולהרחיק את שניהם ממחשבות על אינטרסים כלכליים שעלולים להרוס את הקשר. נעים מאוד, שמי עו"ד אילן הראל ואני מזמין אתכם לפנות למשרדנו – הראל ושות', ולהיעזר בצוות המקצועי שלנו לניסוח הסכם ממון מקצועי ומקיף אשר ישרת את צרכיכם על הצד הטוב ביותר.

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

שם (חובה):

נייד:

דוא”ל (חובה):

הודעה:

יצירת קשר מידית