072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

כינוס נכסים

כינוס נכסים הנו מונח משפטי המצוי בסדר הדין האזרחי, בהליכי הוצאה לפועל ובהליכי פשיטת רגל שמשמעותו תפיסת נכס, שליטתו, ניהולו ואף מכירתו באמצעות הוראות המתקבלות מהערכאה המשפטית המוסמכת בעניינם של הצדדים.

לענייננו, בהליכי משפחה, בקשה המופנית לבית המשפט לענייני משפחה או בית הדין הרבני למנות כונס נכסים לשם  פירוק השיתוף ומכירת נכסי הצדדים / בני הזוג / היורשים / השותפים, וכד' במסגרת ההליך המשפטי שבפניו. ככל שהערכאה המשפטית מקבלת את בקשת המינוי, בעל התפקיד שבדרך כלל עורך דין, פועל לממש ולהוציא אל הפועל את הנכסים או חלקם למכירה בהליך התמחרות בין מציעים שונים.

עם תום הליך ההתמחרות, יביא כונס הנכסים את ההצעה הגבוהה לאישורה בפני הערכאה המשפטית במסגרת בקשה לאישור מכירת הנכס למציע, שהצעתו הייתה הגבוהה ביותר. במידה ובית המשפט מאשר את בקשת הכונס, יפעל הנ"ל במסגרת תפקידו להשלמת רישום הזכויות על שם המציע / הרוכש בכפוף לקבלת תמורת הנכס לידיו והפקדתה בחשבון נאמנות על שם לקוחותיו.

כונס הנכסים חב בחובת נאמנות וזהירות מוגברת בין היתר לאור היותו פועל כזרוע ארוכה של בית המשפט.

כדי להתייעץ אודות נושא זה, הנך מוזמן/ת ליצור קשר לתיאום פגישת ייעוץ ללא התחייבות או לחילופין להשאיר פרטיך בדף צור קשר ונחזור אליך בהקדם האפשרי.

בהצלחה

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית