072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

מזונות מהעזבון לידועה בציבור

כאשר אנו עוסקים במקרים של ידועים בציבור כגון במקרה של אלמן / אלמנה שהחל/ה מערכת יחסים שניה ובת הזוג עברה להתגורר עמו בדירתו, הרי שהמדובר במערכת יחסים של ידועים בציבור לכל דבר ועניין שבמקרים מסויימים, קונה הידוע/ה בציבור זכויות ברכושו של בן/בת זוגו/ה.

טעות נפוצה היא כי צוואה לבדה מגנה על הרכוש שכן ייתכן ובית המשפט ייקבע כי מגיעות לידועה בציבור זכויות בעזבון המנוח והיורשים יקבלו את יתרת יחלקו של המנוח בצוואתו.

כדי להבטיח שהידוע/ה בציבור לא י/תקבל חלקים בירושה, רצוי להחתים את הידוע/ה בציבור על הסכם ממון במסגרתו מצהיר/ה ומקבל/ת הידוע/ה בציבור שידוע לו/ה שאין לצדדים כוונה לשתף האחד את השני ברכוש מרכושם וכל אחד מהצדדים מצהיר כי הובהר בתחילת יחסיהם כי אין כל כוונה לשתף את בן הזוג ו/או הידועה בציבור ברכוש מרכושו והצדדים מוותרים בחתימתם על ההסכם על כל תביעה ו/או דרישה לקבלת חלק ברכוש מרכושו של בן הזוג.

חשוב לציין כי הסכם יחסי הממון אמור להיעשות בד בבד עם עריכת הצוואה במסגרתו יצוין כי יחסי הצדדים מתוך כוונה להפרדה רכושית מלאה וללא כוונת שיתוף בנכסים וכי רכושו של המצווה יעבור במלואו לילדיו החוקיים ולהם בלבד שכן קיומו של אחד מהם אינו מספיק כלל.

במקרים בהם הידועה בציבור מבקשת לתקוף את העזבון בתביעת מזונות, הרי שמזונות אלו נפסקים באופן מצומצם על מנת לספק לידועה בציבור צרכים קיומיים הכרחיים בלבד וזאת במקרה שלידועה בציבור אין אפשרות קיום ומחייה עצמאיים.

על מנת להגן על רכושכם, קיימת חשיבות רבה לפנות לעורך דין הבקיא בתחום.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לשם קביעת פגישת ייעוץ משפטי ללא התחייבות בנושא חשוב זה או לחילופין השאירו פרטיכם בדף צור קשר וניצור עמכם קשר בהקדם.

בהצלחה.

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית