072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

עגינות

עגינות הנו מצב בו אשה נשואה נותרת ללא בעל ואינה יודעת מה עלה בגורלו מאחר ונעלם, נעדר במלחמה, אבדו עקבותיו בנסיעה או כל סיבה אחרת שבעקבותיהאין ידיעה ברורה לגבי מצבו ו/או אין ראיות למותו.

המונח "עגונה" נופל גם במצבים בהם נפל הבעל לתרדמת או מחלת נפש ואינו יכול ו/או כשיר לגרש את אשתו. משכך מוצאת עצמה כבולה למערכת הנישואין עמו, לעיתים תקופה של שנים רבות.

מן המצבים שתוארו, מוצאת עצמה האישה במצב בו אינה יכולה להתחתן ו/או לצאת עם אחר מאחר ועל פי ההלכה היא עדין נשואה, "אשת איש", על כל המשתמע מכך. לאמור יש השלכות רבות שכן באם תקיים האשה מערכת יחסים עם גבר אחר, תחשב כנואפת ובאם יוולד לה ילד מאותו הגבר, ייחשב זה "כממזר" ויהא פסול להתחתן ברבנות בבוא העת לכשיתבגר. יובהר כי ילד שנולד במערכת יחסים של זוג לא נשוי או במערכת יחסים של גבר נשוי עם אשה פנויה, לא ייחשב כממזר שכן הדבר אינו מהווה איסור על פי ההלכה.

ידי בתי הדין כבולים נוכח העובדה כי אינם יכולים להתיר עגונה כאשר אין וודאות לגבי גורל בעלה. דוגמא למקרה עגונה ניתן למצוא באשתו של הנווט רון ארד שנפל בשווי האויב בשנת 1986. מאז ועד היום, עדיין מוגדרת אשתו כנשואה לו מאחר ולא הוכרז כחלל.

בתי הדין עושים כל שלאל ידם לסייע לנשים עגונות באיתור בעליהם והפעלת סנקציות לשם גירושיהן במטרה למנוע מצב עגום זה לרבות עיקולים, הגבלות ואף צווי מאסר ארוכים וממושכים.

קיימים לא מעט מקרים בהם התירו בתי הדין נשים עגונות כאשר הייתה ודאות גבוהה כי בעליהם מתו לאחר שנעדרו שנים ארוכות.

צרו קשר עוד היום עם משרדנו לתיאום פגישת ייעוץ משפטי מקצועי ללא התחייבות בנושא עגינות או לחילופין השאירו פרטי התקשרות וניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.

בהצלחה !

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית