072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

תפריט עזר

עריכת הסכם באמצעות מגשר

הליך הגישור – רקע כללי

הליך הגישור הינו כלי שמטרתו יישוב סכסוכים והוא מוסדר בין היתר, בסעיף 79ג' לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), התשמ"ד-1984 וכן בתקנות בתי המשפט (פישור), התשנ"ג-1993.

במהלך השנים האחרונות, הפך הליך הגישור חלק נכבד בישוב סכסוכים בין הצדדים השונים ובתי המשפט נוהגים להעביר את הצדדים תוך כדי ההליך המשפטי להליך גישור מתוך ההכרה ביעלות ההליך והכוח הטמון בו, להביא את הצדדיםלסיים את המחלוקות ביניהם בדרך אחרת נעימה שללא ספק תואיל לכל הצדדים וברוב המקרים תחסוך בעלויות כספיות, בהתדיינות משפטית ארוכת שנים כמו גם מתח ואווירה כעורה.

הליך הגישור יכול להתקיים בכל הליך / ערכאה בה מתקיים התיק בעניינם של הצדדים ובכל שלב בהליך כאשר כמובן רצוי ככל האפשר, ליזום את הליך הגישור בתחילת הסכסוך על מנת למנוע מהצדדים להגיע לאנרגיות שליליות בעניינם שעלולות להביאם לידי כעסים והתבצרותו של כל צד בעמדותיו.

הליך הגישור נפתח בהסכמת הצדדים לקיים את הליך הגישור במסגרתו, נפגשים עם המגשר שהנו איש מקצוע ניטראלי המחויב לקיים ולנהל את הליך הגישור בעניינם של הצדדים בצורה שוויונית והוגנת תוך איזון האינטרסים של שני הצדדים במטרה לחתור ולהגיע לפתרון מוסכם אשר יביאם ליישוב וסיום הסכסוך בעניינם.

במסגרת הפגישה ייעזר המגשר בכישוריו וינסה להביא את הצדדים ליצירת גשר תקשורתי בונה ותקשורת נכונה שתוביל בסיום הליך הגישור, לפתרון וסיום הסכסוך בדרך של הסכמה.

ניתן להעזר בהליך הגישור לשם פתרון בכל סוגיה נידונה בהליך הגירושין:

 • גישור בהליך גירושין
 • גישור בהליך מזונות ילדים / מזונות אשה
 • גישור במשמורת ילדים
 • גישור בחלוקת רכוש ואיזון משאבים
 • גישור בתביעת כתובה וכן הלאה…

להליך הגישור יתרונות רבים שעיקרו נובע מכך שבעוד שבתי המשפט כבולים להוראות החוק והתקנות, הליך הגישור הנו גמיש ומאפשר למגשר לסטות סטייה מהותית מסדרי הדין והראיות הנהוגים בבתי המשפט תוך חתירתו להגיע לפתרונות מקוריים ויצירתיים.

במידה ועלה בידי המגשר להביא את הצדדים להסדר המחלוקות ביניהם לכדי סיום, המגשר ינסח הסכם, יחתים את הצדדים על הסכמותיהם ייפנה ויבקש את בית המשפט לאשרו וליתן לו תוקף פסק דין.

מאידך, במידה וצד להליך מבקש לסיים את ההליך ולא להמשיכו, יופסק הליך הגישור והצדדים ישובו להתדיין בבית המשפט מבלי שהדבר יטה לחובתו של הצד שבחר להפסיק את ההליך.

אישור ההסכם עליו חתמו הצדדים בפני המגשר יובא לאישורו של בית המשפט ויהפוך לפסק דין. מאחר וכך, קיימת חשיבות כמו גם עדיפות להסתייע במגשר שהוא עורך דין הבקיא בתחום הגירושין ודיני המשפחה על מנת להגיע לפתרון כולל בכל הסוגיות הנידונות בעניינכם על כל המשתמע מכך. 

 

עורך הדין אילן הראל הנו מגשר מוסמך, הנמנה עם רשימת המגשרים ברישומי בתי המשפט ובעל נסיון רב בניהול הליכי גישור בתיקי גירושין, משפחה ונושאים הנלווים לה.

 

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת יעוץ משפטי ללא התחייבות לשם בירור ניהול הליכי גישור בעניינכם או לחילופין, השאירו פרטי התקשרות בדף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית