072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

צווים זמניים לשמירה על הקיים

צווי מניעה הנם צווים זמניים בעלי כח ומשקל רב, שתכליתם למנוע מבן הזוג או מצד ג' לעשות כל פעולה הננקבת בצו. ברוב המקרים בענייני משפחה, מבוקשים צווי מניעה בפן הרכושי הנועד להגן על זכויותיו הקנייניות של המבקש ולסכל פעולות של הברחת רכוש, שינוי במסת הרכוש בתוך הבית המשותף ומחוצה לו, מניעת פעולות בחשבון המשותף ו/או בעסקו של הצד השני וכד'.

מעבר לענייני הרכוש ניתן לעתור לבית המשפט בצווי מניעה בנושאים הבאים:

 • בקשה למתן צו עיקול זמני.
 • בקשה למתן צו הגנה.
 • בקשה למתן צו האוסר על דיס פוזיציה ברכוש ובזכויות המשותפים.
 • בקשה למתן צו למניעת הטרדה מאיימת.
 • בקשה למתן צו אנטון פילר (צו לחיפוש ותפיסת רכוש אצל הצד השני או על ידי כל גורם אחר).
 • בקשה למתן צו עיכוב יציאה מהארץ.

יש לעתור לבית המשפט בבקשה למתן צו מניעה זמני ולשכנעו שהמדובר בסעד דחוף ומיידי וכי הנזק שייגרם באם לא יינתן הצו גבוה מהנזק שייגרם לצד השני באם יינתן, כמו החשש שבן הזוג השני ינצל תקופת הביניים עד למתן פסק הדין להברחת הרכוש והנכסים באופן כליל, פעולה שבעקבותיה יכול וימצא עצמו המבקש, בפני שוקת שבורה חדל וחסר אמצעים ורכוש לכשיינתן פסק הדין בעניינו.

תוקפו של הצו הזמני עד לסיום ההליכים בין הצדדים שאז ייקבע בית המשפט האם להאריך הצו לקבוע או לחילופין עד למועד אחר כפי שייקבע על ידי בית המשפט.

קיימים מצבים בהם ניתן לפנות לבית המשפט בבקשה למתן צו זמני בהתראה קצרה מאוד ואף באישון לילה לשופט תורן כאשר המדובר במצב דחוף ובהול שבמסגרתו, הנסיבות אינן סובלות דיחוי.

שיקולי בית המשפט בואו לדון בבקשה למתן צו מניעה:

בית המשפט ישקול את הנזק שייגרם למבקש אם לא יינתן הצו הזמני המבוקש אל מול הנזק הישיר כמו העקיף שייגרם לצד השני או לחילופין לצד ג' באם תאושר הבקשה ויינתן הצו. כמו כן ישקול ויעמוד בית המשפט את תום ליבו של המבקש ויוודא שהצו אינו פוגע במשיב במידה העולה על הנדרש.

משרדנו בעל נסיון רב בניהול תיקי משפחה, על כל המשתמע מכך!. צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ משפטי אישי, מקצועי ודיסקרטי ללא התחייבות בנושא חשוב זה או לחילופין, השאירו פרטי התקשרות בדף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בהצלחה !

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית