072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

בגידות

בניגוד לסברה הרווחת כי בגידה שוללת את זכותה של האשה ברכוש המשותף,הרי שמדובר בטעות גרידא שכן חוק יחסי ממון בין בני זוג, תשל"ג-1973, אינו קובע סנקציה עונשית כלפי הצד הבוגד ואינו פוגע בזכות מזכויותיו להיפרע מהרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים במקרה של בגידה.

מעבר להשפעת אקט הבגידה על מערכת היחסים הזוגית, תחושת הכאב, הבלבול, חוסר האמון והמשבר בזוגיות, יש לאקט הבגידה השלכות מרחיקות לכת על פי הדין העברי לפיו, אשה שבגדה בבעלה, מאבדת את כתובתה ואינה זכאית למזונותיה, להבדיל מהגבר שאם נתפס הוא בבגידה, אינו מאבד מזכויותיו.

יחד עם זאת בעשור האחרון קיימים פערים מהותיים בין גישת בתי המשפט לגישת בתי הדין הרבניים שכן בעוד שבתי המשפט הפכו יותר "סלחניים" כלפי האשה במקרה שבו בגדה בבעלהופסקו במקרים מסוימים מזונות אשה גם במקרה של בגידה, לעומתם בתי הדין הרבניים מחמירים מאוד בנושא ובמקרים מסוימים של בגידה, שללולא רק את מזונותיה של האשה אלא אף הביאו לחלוקה לא שוויונית ברכוש המשותף כאקט עונשי וזאת, בניגוד לבג"ץבפרשת בבלי הקובע כי חלוקת הזכויות הרכושיות חלות ומחייבות גם את בית הדין הרבני על פי וכאמור בהוראות חוק יחסי ממון גם במקרה בו מדוברבבגידה.

חשוב לציין שבבית הדין הרבני לא נדרשת רמת הוכחה וודאית של בגידה כדי להביא לשלילת כתובתה ומזונותהאישה, אלא מספיק להראות מעשה כיעור (התנהגות לא ראויה של האשה שתועדה לדוגמא מתנשקת או מתחבקת עם גבר אחר).

בנוסף, עפ"י הדין העברי, אישה שנאפה בבעלה עם גבר אחר, אסורה על פי הדין העברי הן על בעלה והן על בועלה (הגבר שעמו בגדה).

ככלל אין לבגידת האשה כדי לפגוע בזכויות ילדיה להיפרע מאביהם בדמי מזונותיהם ואין לבגידת בן / בת הזוג אין כל השלכות לשאלת המשמורת והסדרי הראיה בין ילדיהם שכן אינם נושאים הם סנקציה עונשית כלפי בן הזוג הבוגד.

במקרה בו קיים חשד ממשי לבגידה ובטרם ביצוע פעולה רגשית המונעת מתוך רגשות וכעסים בלתי נשלטים שעלולים להוביל למשבר, קיימת חשיבות רבה להיוועצות עם עורך דין מומחה לגירושין לשם קבלת ייעוץ משפטי הולם שיוכל להקנות לך אסטרטגיה ויתרון בהליך הגירושין ו/או הפרידה כמו גם נקיטת הליכים שונים, במסגרתם תהא ידך על העליונה.

משרדנו טיפל ומטפל במקרים רבים ומגוונים של בגידה. אנו נוכל ללא ספק, להיות גם לך לעזר.

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת יעוץ משפטימקצועי בנושא בגידה, ללא התחייבות או לחילופין,השאירו פרטי התקשרות בדף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

* אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

שאלות נפוצות בנוגע לבגידות:

שאלה:

אני חושדת שבעלי בוגד בי. האם כדאי להקדים ולהגיש תביעה לבית משפט לענייני משפחה?

תשובה:

לא. ייתכן כי עדיף בנסיבות העניין לדון בבית הדין הרבני ולאו דווקא בבית משפט לענייני משפחה, כל מקרה לגופו. מומלץ להיוועץ בעורך דין המומחה בתחום דיני המשפחה על מנת לקבל החלטה מושכלת בעניינך. בהצלחה

שאלה:

אני חושדת שבעלי בוגד בי. האם אני זכאית לתבוע אותו בפיצויים בגין הבגידה

תשובה:

מעבר לזכויותייך הרכושיות כאשה ברכוש המשותף, ניתן להגיש במקרים מסוימים תביעה כנגד הבעל על בגידתו בעוולה נזיקית – לשון הרע

שאלה:

בעלי חושד שאני בוגדת בו. לטענתו ידיד שלו ראה אותי אוכלת עם גבר במסעדה ארוחת צהרים. כל ניסיונותיי להסביר שמדובר בלקוח לא התקבלו על ידו. האם הוא יכול להוכיח בגידה?

תשובה:

על מנת להוכיח בגידה צריך רמת וודאות גבוהה ביותר כגון צילום המתעד את מעשה הבגידה תוך כדי האקט המיני או לחילופין הודאה שלך המודה בבגידה.  

המתואר במקרה שלך אינו עונה על הגדרת בגידה ולא יתקבל ככזה

שאלה:

אשתי תפסה אותי בוגד בה. האם אני יכול לבקש שלום בית?

תשובה:

כן והסיכויים שבית הדין ייעתר לבקשתך אף גבוהים

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית