072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

גניבת זרע

המונח "גניבת זרע" מתייחס למקרים בהם זרעו של הגבר מנוצל למטרת האשה בכניסתה להיריון, כשהדבר בניגוד לרצונו של הגבר תוך הולכתו שולל בעכבות מצגי שווא ו/או תרמית.
לדוגמא: כאשר האשה מציינת בפני הגבר שאינו צריך להשתמש באמצעי מניעה מאחר והיא נוטלת גלולות או בגלל שהיא עקרה, טענות שאינן נכונות, עולות כדי עוולות תרמית כנגדו המקימות לגבר תביעת נזיקית וחוזית כאחד כנגד האשה כשבבסיס הטענות כאמור מצגי שווא, הטעיה, תרמית, חוסר תום לב, הפרת חוזה , עוולת רשלנות. וכד'.
יש לזכור כי נטל הוכחת טענה של גניבת זרע הוא כבד אך יחד עם זאת, לא בלתי אפשרי.
אם בעבר בתי המשפט השונים היו נוהגים לדחות את טענות הגבר בדבר גניבת זרע על הסף בשל הימנעותו מלהשתמש באמצעי מניעה ומתוך הנחה שטענת הגבר מגיעה לאוויר העולם על מנת להתחמק מתשלום מזונותיו, הרי שכיום שינו בתי המשפט את גישתם בכל הקשור ל"מחדלי הגבר" תוך בחינת כל מקרה ועובדותיו לאשורו ובמקרה בו הוכח כי נוצל הגבר למטרות האשה, מחייב ופוסק בית המשפט הוצאות ראויות לטובת הגבר.
כך לדוגמא, בפסק דין חדשני שניתן לאחרונה, חייב בית המשפט את האשה לפצות את הגבר בתשלום בסך 120,000 ₪ לאחר שקבע כי האשה הונתה את הגבר תוך יצירת מצגי שווא ועוולת תרמית כנגדו, תוך פגיעה בפרטיותו.
בית המשפט האמין וקיבל את גרסת הגבר כגרסה אמינה ומשכנעת אל מול גרסת האשה תוך שהוא מציין בפסק דינו:
"מסקנתי הינה כי התנהגות הנתבעת (האישה) עולה כדי ביצוע של עוולה של 'גניבת זרע', וכי במודע ובמתכוון ביקשה היא להונות את התובע ולגזול את זרעו, והאופציה של הימנעות מכניסה להריון ממנו כלל לא עמדה לנגד עיניה… אין חולק כי נגרם לתובע נזק הבא לידי ביטוי הן בחיובו במזונות, והן בעגמת הנפש שנגרמה לו ולמשפחתו בעקבות מעשי הנתבעת. מכל האמור עולה כי התובע לא חפץ להפוך לאב באמצעות הנתבעת והדבר נאכף ונכפה עליו"
משרדנו מתמחה בדיני משפחה וירושה ובעל נסיון בניהול תיקים בטענת גניבת זרע, עובדה היכולה להקנות לכם את התוצאות הטובות והאופטימאליות ביותר עבורכם.
צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות בנושא חשוב זה או לחילופין השאירו פרטים בדף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.
בהצלחה !

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית