072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

תפריט עזר

הסכם גירושין

מטרתו ויתרונו של הסכם גירושין לאפשר לצדדים להיפרד בדרך אחרת, בדרך של הסכמה הדדית תוך הסדרת ענייני הגירושין על הכתב בטרם פנייה לערכאות משפטיות והסלמת הסכסוך, דבר שיכול לחסוך משקעים, עגמת נפש וכיעור מערכת היחסים בין הצדדים על אחת כאשר המדובר במשפחה עם ילדים.

בהסכם גירושין ניתן להסדיר מכלול נושאים השנויים במחלוקת בין בני הזוג לרבות:

ענייני רכוש וממוןחלוקת הרכוש המשותף שנצבר במהלך נישואי הצדדים כמו אופן חלוקתו קיימת חשיבות מכרעת טרם חתימה על ההסכם לברר את כל המידע על היקף הנכסים הרשומים על שם בין הזוג ולמנוע מצד שוויתרתם על זכויות שלא ידעתם על קיומם שאז כבר יהיה מאוחר לתבוע אותם.

טיפ:

נהוג לרשום בהסכם גירושים סעיף ויתור על תביעות וטענות האחד כנגד משנהו דבר שמקנה להסכם סופיות.ניתן לבקש מבן / בת הזוג דפי חשבון ואישורי יתרות בחשבונות ורצוי לשלב בהסכם סעיף שמטיל סנקציה על מי שמרמה ומסתיר נכסים ולקבוע שאם יתגלו נכסים שהוסתרו ולא נכללו בהסכם הגירושין שנחתם מוסכם כי הצד המרומה יהא זכאי לקבל 75% מהם ולא רק 50%.

ילדיםיש להסדיר בהסכם הגירושין משמורת ילדים והסדרי ראייתם: קיימת חשיבות לשאלה האם הילדים יגורו בחזקת האם / האב או במשמורת משותפת. במידה והחלטתם על משמורת משותפת, יש להיערך בהתאם וקרוב אחד לשני שכן תצטרכו להסיע את הילדים למוסדות החינוך לאסוף אותם, חוגים וכד'..טעות נפוצה בהסכמי גירושין אי פירוט הסדרי ראייה בחגים או בחופש הגדול, דבר שמוביל את הצדדים חזרה לבית המשפט. משרדנו ממליץ לשלב בהסכם טבלה מסודרת של כל החופשות ממוסדות החינוך ולסכם החופשות בין הצדדים.

דמי מזונותבמידה ולבני הזוג יש ילדים, רצוי לקבוע את סכום המזונות שישולם עבור כל ילד בתוספת מדור והוצאות חריגות

סידור גט:רצוי שהסכם גירושין יכלול את הסכמת שני הצדדים להיפרד בהסכמה ומתוך רצון חופשי, כאשר הגבר מצהיר כי הוא מוכן לתת לאישה גט, והאישה מצהירה כי היא מוכנה לקבל את גיטה כמו גם הגשת בקשה משותפת לבית הדין הרבני לסידור גט.

אישור ההסכם.

סעיף 2א' לחוק יחסי ממון בין בני זוג (1973) קובע:

(א) "הסכם-ממון טעון אישור בית המשפט לענייני משפחה (להלן – בית המשפט) או בית הדין הדתי שלו סמכות השיפוט בענייני נישואין וגירושין של בני הזוג (להלן – בית הדין), וכן טעון שינוי של הסכם כזה אישור כאמור".

מאחר וכך, יש חשיבות מכרעת לאשר את ההסכם בבית משפט למשפחה או בבית דין רבני שכן אחרת, לא יהא תוקף להסכם.

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת יעוץ משפטי מקצועי ללא התחייבות בנושא הסכם גירושין או לחילופין, השאירו פרטי התקשרות בדף צור קשר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

* אין באמור לעיל להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

בהצלחה.

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית