072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

תפריט עזר

הסכם חלוקת רכוש

הסכם חלוקת רכוש מתייחס לאופן חלוקת הרכוש שנצבר במהלך החיים המשותפים, ללא קשר על שם מי מבני הזוג הוא רשום אשר מהווה למעשה ברוב המקרים את סלע המחלוקת בהליך הפירוד שעלול לגרור את הצדדים למאבקים קשים, ארוכים ומכוערים.

במסגרת הסכם חלוקת רכוש, ייקבעו בני הזוג את אופן חלוקת הרכוש לרבות אך לא רק: את נכסי הנדל"ן שברשותם, נכסי קריירה ומוניטין, רכבים, ביטוחי מנהלים, קרנות השתלמות וכל זכויות אחרות הרשומות על שם אחד מבני הזוג או שניהם, אשר יאוזנו במסגרת הסכם חלוקת הרכוש.

ניתן במקרים מסוימים לאזן אף רכוש שנצבר טרם הכניסה לחיים המשותפים כאשר ניתן להוכיח כוונת שיתוף באותם הנכסים.
מועד נישואי הצדדים יכול להוות השפעה על אופן חלוקת הרכוש שכן חוק יחסי ממון אינו חל על זוגות שנישאו לפני 1.1.1974 אלא חזקת השיתוף שמשמעה שאותם זוגות יכולים לתבוע את חלוקת הרכוש המשותף טרם גירושיהם זה מזו, להבדיל מזוגות שנישאו לאחר התאריך הנ"ל, עליהם חל חוק יחסי ממון ואיזון משאבים המגדיר את מועד חלוקת הרכוש המשותף בעת פקיעת הנישואין או לחילופין בעת פטירת אחד הצדדים.
הערכאות המשפטיות להם קנויה הסמכות לדון בחלוקת הרכוש הנן בית המשפט לענייני משפחה ובית דין רבני, הנוהגות לפסוק אחרת אחת מהשניה. משכך קיימת חשיבות "לקנות סמכות" שיפוט בידי הערכה הרצויה והעדיפה עבורכם, טרם הגשת התביעה על ידי הצד שכנגד.
משרדנו בעל נסיון רב בניהול תיקי גירושין ומשפחה על כל המשתמע מכך.
צרו קשר עוד היום לקביעת פגישת ייעוץ משפטי אישי, מקצועי ודיסקרטי ללא התחייבות בנושא חשוב זה או לחילופין השאירו פרטי התקשרות בדף צור קשר ונשמח ליצור עמכם קשר בהקדם.
בהצלחה. 

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית