072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

תפריט עזר

הסכם ממון

הסכם ממון

אם בעבר רוב הזוגות שבחרו לערוך הסכם ממון היו זוגות גרושים שהתחילו פרק ב' בחייהם לאחר שהכו על חטא שלא ערכו הסכם טרם נישואיהם, הרי שבשנים האחרונות חלה מגמת עלייה מתמדת בעריכת הסכם ממון זאת, מתוך ההכרה בחשיבותו הרבה ויכולתו למנוע כניסה למלחמות גירושין ארוכות, סחטניות, מתישות ויקרות תוך שמירה על רכושכם היקר אותו צברתם עד למועד כניסתכם לקשר המשותף.

מהו הסכם ממון

הסכם הממון הנו הסכם בכתב במסגרתו מסכימים הצדדים שהוראות ההסכם שנערך על ידם בהסכמה חופשית ובהתאם לרצונם ושיקול דעתם האישי, יגבור על ההוראות הקבועות בחוק יחסי ממון בין בני זוג התשל"ג 1973 ויחול על כלל ענייניהם הרכושיים. שיקול דעתם של הצדדים לעריכת ההסכם אמורה להיעשות מתוך ההכרה בחשיבותו אל מול הצהרתם ורצונם, לחסוך האחד מהשני מחלוקות עתידיות מיותרות ומתישות הקשורות לאופן חלוקת הרכוש, במקרה של פרידה.

במסגרת הסכם הממון יכולים הצדדים לקבוע מעבר לענייניהם הרכושיים, הסכמות והצהרות משותפות באשר לדרך ואופן ניהול חייהם המשותפים, אזור מגורים, השתייכות לזרם דתי / חילוני להבדיל מהסכמות ותנאים אודות מזונות ומשמורת לילדיהם שטרם הגיעו לאוויר העולם.

קיימת חשיבות לנסח את הסכם הממון בבהירות מרבית ובאופן מקצועי תוך עיגון רכושכם הנפרד אותו הבאתם לחיי הזוגיות אל מול הוראות לאופן לחלוקת הרכוש המשותף שייצבר במהלך חיי הזוגיות במקרה של פרידה חלילה לרבות הגדרת המועד בו יחולק הרכוש.

הסכם ממון מחייב את אישורו בפני בית משפט למשפחה או בית דין הרבני. כאשר מדובר בזוגות שאינם נשואים, ניתן לאשר את ההסכם בפני נוטריון. אנו ממליצים ללקוחותינו לאשר את ההסכם בפני בית המשפט וליתן לו תוקף של פסק דין, פעולה המחסנת ומחזקת את ההסכם ומקטינה משמעותית את האופן לביטולו בין היתר לאור אישור בית המשפט המאשר שהצדדים הצהירו בפניו כי חתמו על ההסכם מתוך רצון חופשי לרבות הבנת משמעות ההסכם ותוצאותיו.

פתגם חכם ידוע מציין: " סוף מעשה במחשבה תחילה". אין ספק שהדבר יפה שבעתיים בענייננו שכן התעלמותכם או אדישותכם בהבטחת רכושכם לעתיד הרחוק בקרות מקרה, עלולה לעלות לכם ביוקר, הן בפן הכלכלי והן בפן הנפשי, על כל המשתמע מכך.

הסכם ממון עורכים רק עם עו"ד מומחה

אנו ממליצים לערוך את הסכם הממון בכובד ראש ובפני עורך דין המתמחה בתחום דיני המשפחה, שבקיא במכלול הנושאים הנלווים להסכם זאת בין היתר למנוע פתח לפרשנויות אודות סעיפי ההסכם וגרירתו / גרירתכם, לבית המשפט.

הנכם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו לקביעת פגישת ייעוץ משפטי בנושא חשוב זה ללא התחייבות או לחילופין להשאיר פרטי התקשרות ונשמח ליצור עמכם קשר בהקדם.

בהצלחה ! 

עריכת הסכם ממון

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית