072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

מזונות ילדים משמורת משותפת

זוגות רבים חווים על בשרם את התהליך הארוך והלעיתים גם אכזרי של גירושין. אם מעורבים ילדים במקרה, יש לקבל החלטה לגבי משמורות עליהם ואת גובה תשלום המזונות ילדים משמורת משותפת מכיוון שבמקרה זה, הילדים שוהים חלק מהזמן אצל האם וחלק מהזמן אצל אב, והנטל הכלכלי מתחלק בין שני ההורים. מקרה זה כמובן שונה ממשמורת מלאה, שבדרך כלל ניתנת לאם וכן היא זו הנושאת על עצמה את רוב הנטל הכלכלי של גידול הילדים.

מזונות ילדים משמורת משותפת בהסכמת שני בני הזוג

לצד קביעת עלות מזונות ילדים משמורת משותפת מחייבת את שני בני הזוג, ובעיקר האב – להוכיח כי כוונותיו טהורות ואין מדובר בניסיון להפחית את דמי המזונות. לאורך התהליך יבחן בית המשפט את שיתוף הפעולה בין ההורים, המרחק הגיאוגרפי ביניהם, את רצונם של הילדים לבלות עם שני ההורים ובעיקר – האם שני ההורים מסוגלים להתחייב למסגרת זו.

מה בעצם נדרש מההורים בבואם לבקש משמורת משותפת?

  • קביעת מטרות – לעיתים קביעת המשמורות על הילדים עלולות להפוך לאלימות ומרות. לכן על ההורים להבין האם ההליך מתבצע מתוך כנות או שמא המטרה היא להתיש את הצד השני?
  • לעולם לא להכפיש זה את זו – אין ספק שמידי פעם בני אדם חייבים לפרוק עול ולשתף חבר קרוב או בן משפחה במצב הלא פשוט. על שני בני הזוג לשאוף לשיתוף רלוונטי בלבד, ולהימנע מהכפשות והוצאת דיבה.
  • משאירים את הילדים מחוץ לתמונה – הילדים אינם אשמים בדבר בתהליך הגירושין שלכם. למעשה, הם אינם רוצים להיות חלק ממנו כלל וכלל, אתם בטח מבינים שקשה להם וייתכן שאפילו יותר מאשר לכם.
  • היעזרו באיש מקצוע – עצות של אחרים הן יעילות בנושאים מסוימים, אך לא כאן. בקשו סיוע מעורך דין הבקיא בתחום זה ופעלו בהתאם להנחיותיו, כולל הניסיון האפשרי שלו לנסות ולגשר ביניכם על מנת להפוך את התהליך לנסבל קצת יותר.

הילדים הם האוצר היקר ביותר

אנו במשרד עו"ד הראל ושות' מודעים לרגישות הנושא הכל כך מורכב בו אתם זקוקים לעזרתנו. אנו בעלי ניסיון רב בתחומי המשמורות המשותפות והתחומים הנלווים; עובדה זו מאפשרת לנו ללוות את לקוחותינו במקצועיות הנדרשת עד להשגת מטרותיכם.

מזונות ילדים משמורת משותפת

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

שם (חובה):

נייד:

דוא”ל (חובה):

הודעה:

יצירת קשר מידית