072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

ערעור על פסקי דין בית משפט למשפחה

ערעור על החלטות ופסקי דין של בתי המשפט לענייני משפחה, מוגשים ונידונים בבית המשפט המחוזי אשר לו ניתנו כל הסמכויות לדון בהליך הערעור בין היתר מכח סעיף 9 לחוק בתי המשפט לענייני משפחה תשנ"ה – 1995 שזו לשונו:
          "לבית משפט הדן בערעור על פסק דין או על החלטה של בית משפט לעניני משפחה, יהיו

           הסמכויות הנתונות, לפי חוק זה, לבית המשפט לעניני משפחה,  לרבות שמיעת עדויות

           או הבאת ראיות נוספות, אם הוא סבור שהדבר דרוש לבירור הערעור"

מן האמור ניתן להיווכח כי מעבר להליך שנידון בבית המשפט למשפחה, בית המשפט שלערעור, בית המשפט המחוזי קונה סמכויות נוספות נרחבות ביותר שעניינם שמיעת עדויות נוספות או הבאת ראיות נוספות ככל שהדבר נדרש לבירור הליך הערעור.
פסיקת בתי המשפט צמצמו במהלך השנים את קביעת המחוקק דלעיל וקבעו שסמכותו של בית המשפט לעשות כן תבוצע במקרים חריגים בלבד ובמקום בו יוכח כי לא ניתן היה להשיג את אותן ראיות בעת ניהול ההליכים בבית המשפט קמא, בית המשפט לענייני משפחה.
ערעור על פסק דין של בית משפט למשפחה מוגש בזכות לבית המשפט המחוזי וזאת תוך 45 יום מיום מסירת / קבלת פסק הדין עליו מבוקש לערער.
שלב קדם הערעור יידון בפני שופט אחד שינסה לברר את הפלוגתאות בין הצדדים וינסה לבחון האם ניתן להביאם למוסכמות בעניינם. במידה והדבר לא יעלה בידיו, ייקבע מועד לניהול הליך הערעור בפי הרכב.
בדרך כלל, המערער יגיש עיקרי טיעוניו לא יאוחר מ- 14 יום טרם הדיון והצד השני המשיב, יגיש עיקרי טיעון מטעמו 7 ימים מיום קבלת עיקרי טיעון מאת המערער.
ערעור על החלטת בית המשפט המחוזי בערעור אינו ערעור ברשות אלא יש לפנות בבקשת רשות ערעור לבית המשפט העליון.
יש לזכור כי כאשר מדובר בענייני משפחה, לא ניתן להגיש ערעור שכנגד, בשונה מהליכי ערעור בנושאים אזרחיים אחרים וכי הגשת הודעת ערעור טומנת החובה בהפקדת ערבות / ערובה להבטחת הוצאות הליך הערעור, כלפי המשיב.
משרדנו מתמחה בדיני משפחה וירושה לרבות בניהול הליכי ערעור בכל הערכאות המשפטיות.
צרו קשר עם משרדנו לקביעת פגישת ייעוץ בנושא חשוב זה במסגרתה נבחן את הסוגיה המבוקשת לרבות בחינת סיכויי הערעור בנסיבות המקרה שבעניינכם או לחילופין השאירו פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.
בהצלחה !

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית