072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

תביעה לשלום בית

גישור גירושין

תביעה לשלום בית הינה תביעה המצויה בסמכותו הבלעדית של בית הדין, במסגרתה פונה הצד המעוניין לבית הדין לעזרה ושיקום מערכת יחסיו עם בן הזוג האחר בבקשה כי יורה לו, לחזור ולקיים עמו מערכת יחסים תקינה ומקובלת ששררה בין הצדדים טרם פרוץ המשבר.

ניסוח התביעה לשלום בית הנו קצר וענייני במסגרתו מתאר התובע / המבקש בכלליות את מצבו המשפחתי, מספר הילדים, ומהות הקרע השורר בין הצדדים ופונה בבקשה לבית הדין להשיב את בן/ת הזוג לחייו מתוך האמונה כי הוא / היא משוכנעת שיש בהליך בכלל ובהפניית הצדדים לייעוץ בפרט על מנת לגשר על הפערים והמחלוקות בניהם ולשוב לחיי אושר, שלווה והרמוניה בניהם.

לא מעט עולה השאלה האם בית הדין יכול לכפות על הצד האחר לשוב ולקיים חי נישואין עם התובע. התשובה לכך שלילית לא ניתן לכפות שלום בית שהוא וולונטרי (רצוני) לחלוטין אך במידה ובית הדין יתרשם כי סיבת הפרידה מונעת מהליכים שלילים ופסולים, הוא יכול לכפות על הצד המסרב לקיים את התחייבויותיו ולהפעיל כנגדו במידת הצורך סנקציות כספיות והליכים נוספים.

פעמים רבות מוגשות התביעה לשלום בית ממניעים טקטיים ואסטרטגיים גרידא שיש בה כדי לעכב את הליך הגירושין ו/או במטרה לזכות בנקודות ו/או זכויות אחרות המתועדות להיות מוגשות בבית הדין ו/או כצעד שנועד למנוע את פירוק שיתוף בבית המגורים של הצדדים המוגשת במסגרת בקשה למדור ספציפי.

בתביעה למדור ספציפי, פונה הצד המעוניין לבית הדין הרבני שלו יש סמכות ייחודית לדון בתביעה זו, בבקשה למנוע את פירוק השיתוף המסכל למעשה את הסיכוי לשלום בית. בית הדין ייטה להותיר את ההחלטה / צו המניעה למכירת הדירה על כנו כל עוד התרשם כי קיים סיכוי אמיתי לשלום בית וימליץ לצדדים לגשת לטיפול זוגי ו/או גישור במסגרת יחידות הסיוע המצויים בבית הדין הרבני או יחידת הסיוע שליד בתי המשפט לענייני משפחה.

הצד התובע בתביעה לשלום בית יכול לבקש במסגרת תביעתו צווי ביניים ועיקולים כגון: עיקול דירת המגורים, עיקול חשבונות הבנק, רכבים ויתר הרכוש על מנת למנוע מצב של הברחת רכוש אך בעשותו כן, ייתכן והדבר יגרום להסלמת מערכת היחסים ויפגע בסיכוי לשלום בית.

במסגרת התביעה, בן / בת הזוג העומד על סירובו לחזור לצד השני, עלול להיחשב כמורד/ת ולהקנות לאשה את תשלום כתובתה ו/או לחילופין באם האשה מסרבת ותיחשב כמורדת, היא עלולה לאבד את מזונותיה ותשלום כתובתה.

מאחר וכך, קיימת חשיבות רבה בניהול תביעת שלום באמצעות עורך דין גירושין בעל ניסיון מקצועי המומחה בדיני משפחה וניהול תביעות שלום בית, דבר שללא ספק יתרום רבות לסיכויי הצלחת הלקוח בהליך הנוכחי בכלל ובמיגון ההליכים בבית הדין בפרט.

צרו קשר עוד היום לתיאום פגישת ייעוץ משפטי מקצועי ללא התחייבות בנושא שלום בית או לחילופין השאירו פרטי התקשרות וניצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.

בהצלחה !

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית