072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

אימוץ ילדים

הליך אימוץ ילד בארץ או בחו"ל אינו דבר של מה בכך ודורש הכנה ומורכבות בפן הרגשי, הפסיכולוגי כמו גם בפן המשפטי עד להשלמת הליך האימוץ במסגרתו מקבל מבקש האימוץ הכרת המדינה במבקש כהורה כלפי הילד המאומץ לכל דבר ועניין.
הליך האימוץ בדרך כלל דורש את הסכמת ההורים הביולוגיים של הילד ליתן את הסכמתם לאימוץ ילדם למבקש/ים, כאשר במקרים חריגים הדבר אף נעשה גם ללא הסכמתם כאשר השתכנע בית המשפט כי הדבר יהא לטובתו של הילד המאומץ.
בישראל נמסרים לאימוץ מידי שנה כ- 120 ילדים בנוסף ל- 250 ילדים המאומצים ממדינות בחו"ל. הסיבה לפער נובעת ונעוצה מהבירוקרטיה הנוקשה בארץ אל מול ההליכים הפחות מחמירים במדינות חו"ל.
הליך האימוץ נעשה על בית המשפט לענייני משפחה לפי בקשת ההורה המאמץ וזאת על פי וכאמור לחוק אימוץ ילדים, התשמ"א – 1981.
עם השלמת הליך האימוץ הופך המבקש להורה כלפי הילד המאומץ על כל המשתמע מכך ומחויב בין היתר לדאוג לכל צרכיו, התפתחותו וגידולו של הילד המאומץ כפי שהיה מדובר בילדו הטבעי.
הדבר בא לידי ביטוי בחקיקה במדינת ישראל, הקובעת לעניין דיני הירושה כי ילד מאומץ שווה זכויות לילד ביולוגי ובעל זכות מלאה ושווה לרשת את הוריו.
משרדנו מתמחה בדיני משפחה וירושה ויעמוד לרשותך בליווי וניהול הליכי אימוץ ילדים בין אם בארץ ובין אם בחו"ל.

צרו קשר עם משרדנו לקביעת פגישת ייעוץ בנושא חשוב זה במסגרתה נעניק לך/לכם את הייעוץ והשירות המשפטי המקיף בעניינכם ונלווה אתכם משלב הגשת הבקשה לאימוץ כל הדרך, עד להשלמת הליך האימוץ במלואו או לחילופין השארו פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.
בהצלחה ! 

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית