072-2501234 | 054-7203040
ליווי אישי מקצועי ומיידי בדיני משפחה וירושה

הוצאה לפועל מזונות

החלטה ופסק דין למזונות שעניינם חיוב כספי אשר אינם מקוימים ע"י החייב, ניתנים לאכיפה באמצעות לשכות ההוצאה לפועל. עם פתיחת תיק ההוצאה לפועל והמצאת האזהרה לחייב, ניתן יהא לנקוט נגדו בכל ההליכים ללא יוצא מן הכלל, לשם גביית חובו כלפי הזוכה לרבות: צו עיכוב יציאה מהארץ, הגבלת רישיון נהיגה, הגבלות בבנק ישראל, עיקולי מיטלטלין, עיקולי מקרקעין, עיקולי משכורת ועיקולים אצל כל הגורמים האחרים וצדדי ג'.

אכיפת החלטות ופסקי דין למזונות שניתנו בבית משפט לענייני משפחה, שונים מהחלטות ופסקי דין וחיובים אחרים במובן שכאשר מדובר בחוב מזונות, לא תהייה לחייב "מטריית הגנה" שתוכל לדוגמא לשמש אותו בחיובים אחרים.

כך לדוגמא: 

 • בתיק הוצאה לפועל שעניינו מזונות, יכולה הזוכה לפעול כנגד החייב בצווי מאסר, פעולה והליך שבוטל במסגרת אכיפת חיובים אחרים.
 • בתיק הוצאה לפועל מזונות, לא תעמוד בפני החייב האפשרות לבקש צו חיוב בתשלומים, אפשרות הניתנת לו במסגרת חובות אחרים בהוצאה לפועל בעניינו.
 • בתיק הוצאה לפועל מזונות, לא תעמוד בפני החייב האפשרות לבקש להכריז עליו כחייב מוגבל באמצעים ו/או לבקש לאחד את תיק המזונות במסגרת תיק איחוד, אפשרות שניתנת לו בחובות וחיובים אחרים בעניינו.

משרדנו מתמחה בדיני משפחה וירושה לרבות גביה והוצאה לפועל של החלטות ופסקי דין, על כל המשתמע מכך ונשמח לעמוד לרשותך בייצוג, ליווי וניהול הליכי ההוצאה לפועל בעניינך.

צרו קשר עם משרדנו לקביעת פגישת ייעוץ בנושא זה במסגרתה נעניק לך את הייעוץ המשפטי המקיף בסוגיה זו לרבות פריסת האפשרויות העומדות לפניך, או לחילופין השאירו פרטי התקשרות ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בהצלחה ! 

תשלום מזונות הוצאה לפועל

הוצאה לפועל הינה הליך המבוצע ע"י בית המשפט או בית דין המוסמך לתחום ספציפי. הוצאה לפועל מזונות תפעל בדרך כלל בעקבות אי עמידתו של חייב בתנאי חיוב כספי שהוטלו עליו לטובת גרושתו שבידה פסק דין למזונות או הסכם גירושין שאושר באופן רשמי על ידי בית הדין הרבני או בית המשפט. בזכות האישה להפעיל את ההליך לאחר שלושה חודשים בהם לא שולמו לה המזונות.

צווי הוצאה לפועל מזונות וההבדל בינם לצווים אחרים

עם פתיחת תיק הוצאה לפועל מזונות ושליחת אזהרה לחייב במידה ולא עמד בהתחייבויותיו, ניתן לנקוט נגדו בהליכים רבים על מנת לגבות ממנו את חובותיו כלפי הזוכה, למשל; הגבלת רישיון הנהיגה הפרטי שלו, הוצאת צווי עיכוב יציאה מהארץ, הגבלות בבנק, עיקולי מיטלטלין ומקרקעין, עיקולי משכורת ועוד רבים. דיני מזונות ניתנם בבית המשפט לענייני משפחה, והם שונים מצווים אחרים מהסיבה שהם סופיים וקבועים ואין דרך בה החייב יוכל להגן על עצמו מפניהם.

 • זכותה של הזוכה לפעול כנגד החייב בצווי מאסר, והליכים שבוטלו במסגרת אכיפת חיובים אחרים.
 • בשונה מחובות וצווים אחרים שבהוצאה לפועל, לא יוכל החייב לבקש לשלם את חובו בתשלומים.
 • בשונה מחובות וצווים אחרים שבהוצאה לפועל, לא יוכל החייב להכריז על עצמו כדל אמצעים או לבקש לאחד את תיקי המזונות במסגרת תיק איחוד.

אל תוותרי על הזכויות שלך!

הליך הגירושין הוא קשה מנשוא, ולעיתים גם השלבים שאחרי שנחתם הסכם הגירושין עלולים להיות לא קלים; המריבות ממשיכות, הילדים פגועים, ובן הזוג אינו עומד בהתחייבויותיו. משרד עו"ד הראל ושות' מתמחה בדיני משפחה וירושה לרבות הוצאה לפועל וגביה. אנו עומדים לרשותך במקצועיות ואמינות בכל הליכי הייצוגי, הליווי וניהול הליכי ההוצאה לפועל בהתאם למקרה הפרטי שלך. אל תוותרי על הזכויות שלך – צרי עמנו קשר בהקדם. 

קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים אורגני
x

השאר הודעה ונחזור אליך:

  שם (חובה):

  נייד:

  דוא”ל (חובה):

  הודעה:

  [recaptcha]

  יצירת קשר מידית